Roubenky

Za roubené či srubové považujeme takové stavby, které mají stěny sestavené obvykle bez doplňkového spojovacího materiálu z vodorovně ukládaných, různě opracovaných kmenů.

Rekonstruujeme historické roubené objekty, domy, stodoly a další za použití původních technologií.
Velkou část zástavby vesnic a menších měst v minulosti tvořily objekty postavené technologií roubení. V mnoha regionech se i dnes můžeme setkat s větším množstvím historických roubených staveb, které často slouží k rekreačnímu bydlení či jako hospodářské budovy. Roubená architektura prochází napříč dějinami minimálně od středověku a těšila se velké oblibě. Po určitém poklesu v posledním století se obliba roubenek výrazně vrací. Obzvláště u lidí preferujících zdravé bydlení s nízkými energetickými nároky. Ale výhod roubených staveb je podstatně více.

V současné přetechnizované době, plné umělých materiálů, se tak nelze divit zvýšenému zájmu o bydlení či rekreaci v celodřevěných domech. Mnoho dochovaných roubených staveb pochází z doby i více jak 150 let vzdálené. Pokud jste se rozhodli některou z takových staveb zachránit, oživit, přizpůsobit k trvalému bydlení či jinak rekonstruovat, je velmi důležité zvolit správný postup rekonstrukce a také způsob financování např. pomocí některého z dotačních programů.

V případě Vašeho zájmu nás kontaktuje a domluvte si vypracování konkrétní nabídky.